Şişman olmak

Bu ni bildi bileli şişman olan bir kızın blogu.. O yüzden önce size şişman olmak nasıl bişey onu anlatmaya çalışıcam..

Şişmanlar bilir eğer kiloluysan 1-0 yenik başlarsın hayata..Tombul olmak sadece bebeksen sevimlidir çünkü.. Biraz büyüyüp sokakta arkadaslarına karıştığında anlarsın şişman olmanın ilk zorluklarını.. Yaşıtların gibi koşamazsın nefesin kesilir.. Hep seni kaleci yaparlar yada hep sen ip sallarsın zayıf arkadasların zıplaya zıplaya eğlenirken..

Sonra biraz daha büyürsün okul başlar.. Şişko patatessin artık dalga geçilcek bir numaralı konusun.. Önce sana önlük almak isterler ama önlükler küçük bedenler için tasarlanmıstır sana dar gelir gidip daha büyük sınıfların giydiğinden çuval misali olanından alınır..Beden eğitimi dersleri tam bi kabusa döner takla attırmaya çalıştırır öğretmen yuvarlanırsın gülerler, mekik çekitirir 1 cm yükselemezsin göbeğinden gülerler, şınav çektirir daha bi tane olmadan yığılırsın yere gülerler, koşun 5 tur der sen daha 1. turun yarısına gelmeden tıkanırsınız gülerler...

Zayıf insanların bir numaralı görevi bundan sonra sana ne kadar kilolu olduğunu hatırlatmaktır.. Sokakta yürümek bile bi işkence olur bi yerden sonra arkandan konuşmaları duyarsın.. Aaa şuna bak derler ne kadar şiman  bende kendime şişman diyodum allahtan böyle değilim derler..Senin duyguların olduğunu üzülebiliceğini düşünmezler.. Hatta bazen otobüste yanınıza oturan teyze bile kızım sen çok kilolusun bu yasta bu kilo fazla bak bana kaç yasındayım zayıfım diye baslar konusmaya.. Bizde biliyoruz şişman olduğumuzu sizin tekrar tekrar söylemenize gerek yok yani neyse..

Sonra artık tam anlamıyla genç olduğunda hani o ilk yüreğin biri için yandığında anlarsın asıl şişmanlığın nasıl bişey olduğunu.. Şişmanlık eşittir çirkinliktir çünkü.. Kimse akıl edemez şişmanlarında sevmeye hakkı olduğunu.. Hatta çoğu zaman senin hoşlandığın erkek zayıf ve güzel kankandan hoşlanıyodur.. Bide not.. zayıf ve güzel kızlar genelde yanlarında şişman kızlar bulundururlar.. Gercekten arkadas olanları demiyorum ama bazıları sırf güzel olduklarını hissetmek için arkadastırlar senle.. Bunu şöyle anlayabilrsin.. Onun saçı onun makyajı onun hoslandığı erkeklerden başka bişey konuşmazsınız sen üzgün olduğunda bile farkına varmaz çünkü odun..

Üniverste döneminde artık üniforma çıkınca hayatından bi başka zorluk daha yerleşir zirveye.. Kıyafet.. Bi mağazaya girdiğinde kıçından ayrılmayan tezgahtar tam sen güzel rengarenk olanların yanına giderken keser önünü onlar küçük beden der itici sesiyle babannenin zamanından çıkıp gelmiş gibi duran kıyafetlerin ynına götürür seçme şansında yoktur zaten pek alırsın istemeye istemeye.. Güzel giyinmekte şişmanların elinden alınmıştır çünkü..Zaten kilolar yüzünden yaşlı görünürsün bide kıyafet eklendi mi sen düşün..Partilerden balolardan festivallerden kaçarsın fotoğraf çekinmek kabustur kabullenemediğin kilolarını gözüne gözüne sokar çünkü..

Bide genelde dalga konusu olduğun için esprilere alışırsın bu dönemde.. Şişman esprisi yapmak pek zeka gerektirmediği için en salağı bile senle dalga geçip etrafındakileri güldürebilir..Mesela 4 kişilik bi asansöre binerken sen tek cık biz bekleriz der bi zeki hauhauah diye kahkahalar gelir ardından.. Yada sen kendi etrafında dönünce bi yaşına mı giriyosun ? vs vs vs..

İş hayatın başladığında istersen en güzel okullarda oku bir sürü seretifikan bilmem kaç tne yabancı dilin olsun farketmez 90 60 90 bi bayana kaptırırsın yerini.. İş hayatında dış görünüş en önemli şeydr artık..

Sonra etrafındaki arkadaşların bir bir evlenmeye başlar seninse hala bi sevgilin bile olmamıstır plotoniktir hersey.. Onların nişanı düğünü senin için cenaze gibidir çünkü abiyenin içinde daha bi şişman daha bi çirkin durursun.. Düğünde de vardır o otobüslerdeki teyzelerden.. Sıra sana geldi bak gelinlik çağına geldin azcık zayıfla evde kalıcan diye başlarlar bu sefer..

Eve gidersin.. Dolabı açarsın başlarsın yemeye.. Seninki duygusal bi açlıktır çünkü.. Üzülürsün yersin sevinirsin yersin.. Bi yerden sonra hırslanırsın ve diyelimki zayıflarısn.. Yine diyelimki o dönemde biri girer hayatına ve evlenme kararı alırsın .. Herkese yakışan gelinlik bile sende bi çirkin durur belki.. Düğüne gelenler güzel zayıf bi gelin beklediği için o gün daha bi acımasızdır bakışlar daha bi çoktur fısıldaşmalar.. Hele de snaa takı olarak bilezik almışlar ve geçmeyeceğini akıl edemeyerek bileğini kızarta kızarta zorlamışlarsa en güzel gününü zehir ederler.. O en güzel günde bile mutsuzsundur..

Evlendikten sonrası da zordur şişmanlar için.. Kabul etmek lazım cinsellik bile sorun olur şişmansan bebek  istesen kilolu olduğu için o bile tehlikelidir biraz daha sıkar dişini zayıflarsın bi bebeğin olur ama dünya hiçbi zaman tozpembe olmaz .. Bu sefer hamilelikte gelir eski dostların hiç yalnız bırakmayan kiloların hemen yerleşiverirler eski yerlerine..Bi yerden sonra eşinle aranda sorun olur bu fzla kiloların eşin başına kakabilir yada eğer seni seviyosa üzülmeni istemiyosa söylemez ama sen kendin suçlarsın o söylemese bile arkadaşlarınız yada ailnizden biri mutlaka der.. Der ki kızım bak sen gün gectikçe kilo alıyosun bu adam yakısıklı etrafında bi sürü güzek kadın var biraz bak kendine kaptırma adamı.. Ondan sonra ver elini paranoya eşinin bayan arkadaslarına artık ister istemez onu elinden alabilecek fettan gözüyle bakarsın. Yani her halukarda sonuç mutuz bir evliliğe çıkar..

Sağlık problemlerinden bahsetmiyorum bile.. Çocuğunun bile kendini şişman olduğu için sevmediğini düşünen anneler biliyorum ben.. Şişman olmak böyle bi duygudur işte.. Dışlanmasan bile dışlanılmış hissetmektir..Hep hayatın bi adım gerisinde hissetmektir.. Bakmayın ben şişmanım ama kilolarımla mutluyuum diyene siz onlar bile kendileriyle baş başa kaldıklarında nefret ederler şişman olmaktan yağlı olmaktan.. Şişman olmak budur işte şişman olmak mutsuz olmaktır..Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !